Diákmozgalom kutatószeminárium

A kutatószeminárium résztvevői egy folyó kutatásba kapcsolódnak be, melynek témája tágabban a társadalmi mozgalmak, szűkebben pedig a hallgatói-, vagy diákmozgalmak. A kutatás fő kérdése az, hogy miért pont most lettek sikeresek a különböző hallgatói mozgalmak, miért pont most következett be egy robbanásszerű tagságnövekedés? Ezt a kérdést három szinten tárgyalja a kutatás: egyéni motivációk, szervezeti működés és eljárásmódok, hálózati struktúra.
A bekapcsolódó résztvevők feladatai: interjúzás, kérdőív készítés (és felvétel), szövegelemzés, tanulmányírás, saját érdeklődési kör és ötletek becsatornázása.