Média műhely

A média műhely a szakkollégisták preferenciája alapján választott témaköröket dolgozza fel olvasmányok (elmúlt évtizedek fontosabb tanulmányai és kortárs cikkek) feldolgozásán illetve a média napi működésének elemzésén keresztül.
Témakörök:

• A média meggyőzési, manipulálási technikái klasszikus (pl. híradó) és újabb műfajok elemzésén keresztül (pl. infotaintment, kibeszélőshow, reality, tézisdokumentumfilmek)
  • A média szerepe a pánikkeltésben, morális pánikokban
  • A média hatása az erőszakos viselkedésre és a gyerekek fejlődésére
  • Kisebbségi csoportok bemutatása a médiában – Változik-e manapság valami?
  • Populáris kultúra és magaskultúra – hol a különbség?
  • A populáris kultúra pozitívumai (A TV és a számítógépes játékok intelligencia-fejlesztő szerepe)
  • Traumák és egyéb események feldolgozása  a média képi eszközeivel (mémek, képek, paródiák)
  • Mi a baj a vitaműsorokkal? Tévéviták elemzése és kritikája Bourdieu alapján
  • A közönség interpretációi – ahány ember, annyi értelmezés